MEDICO-LEIDAN, s.r.o. - ambulancia plastickej a estetickej chirurgie, Prešov

logo_medico-leidan
ico_flag_sk.png, 1,8kB ico_flag_en.png, 1,8kB ico_home.png, 1,5kB ico_sitemap.png, 1,5kB
 

MEDICO-LEIDAN, s.r.o.

ambulancia plastickej a estetickej chirurgie

Weberov dom
Konštantínova 19
080 01 Prešov
tel.: 051 771 00 27
mobil: 0905 709 472
email: nasab@medico-leidan.sk

IČO: 45 583 722
IČ DPH: SK2023043748

 

 

 

 

 
luxury.png, logo

Operácia Gynekomastie

Zmenšenie prsníkov u mužov

 

Gynekomastia

je zväčšenie prsných žliaz u mužov, ako dôsledok hormonálnej nerovnováhy. Zväčšená žľaza sa odstráni chirurgicky. Drobné zväčšenie prsnej žľazy u chlapcov v puberte je normálny jav, ktorý nevyžaduje liečbu a časom sa stratí. Niekedy sa ale stav neupraví a pretrváva do dospelosti. Gynekomastia môže postihovať jeden alebo oba prsníky . Môže mať niekoľko foriem, od čoho závisí aj typ korekčnej operácie. Problém môže spôsobovať zmnoženie prsnej žľazy tzv. pravá gynekomastia. Problém môže spôsobovať aj zmnoženie iba tukového tkaniva, je to tzv .pseudogynekomastia ,  prípadne kombinácia oboch typov. K zväčšeniu prsnej žľazy môže dôjsť aj v dospelosti, najčastejšie v súvislosti s užívaním steroidných anabolík. Podľa typu gynekomastie sa rozhodujeme o forme operačného zákroku.

Operácia

u pravej gynekomastie vyžaduje celkovú anestézu. Rez je malý asi 3 - 4 cm vedený na hranici pigmentovanejšieho dvorca a kože v dolnej polovici cirkumferencie dvorca. Prebytočná žľaza sa odstráni. Pri pseudogynekomastii sa tukové tkanivo odsaje, ako pri liposukcii. Individuálne sa  obidve metódy môžu kombinovať. Ak ide o väčší zákrok, prebytočná koža sa koriguje a rana sa esteticky zašije. Preto je výsledná jazva nenápadná. Pri operácii sa odstraňuje celá zväčšená žľaza, vkladajú sa drény,  ktoré sa odstraňujú na druhý deň.

Po operácii

sa odstraňujú drény zvyčajne hneď na druhý deň, robí sa prvý preväz a vymieňajú sa obväzy. Stehy sa nevyberajú, sú vstrebateľné a nie sú na povrchu kože. Po dobu 6-8 týždňov je nutné nosiť špeciálne elastické kompresívny návlek na hrudníku. Nedoporučuje sa vykonávať väčšiu fyzickú aktivitu prvé 4 týždne. Návrat do práce je možný už po 2-4 dňoch. Plné fyzické zaťaženie je možné po 6 -8 týždňoch.

 
Copyright (c) 2010 All rights reserved.
created: G66