MEDICO-LEIDAN, s.r.o. - ambulancia plastickej a estetickej chirurgie, Prešov

logo_medico-leidan
ico_flag_sk.png, 1,8kB ico_flag_en.png, 1,8kB ico_home.png, 1,5kB ico_sitemap.png, 1,5kB
 

MEDICO-LEIDAN, s.r.o.

ambulancia plastickej a estetickej chirurgie

Weberov dom
Konštantínova 19
080 01 Prešov
tel.: 051 771 00 27
mobil: 0905 709 472
email: nasab@medico-leidan.sk

IČO: 45 583 722
IČ DPH: SK2023043748

 

 

 

 

 
luxury.png, logo

Odstránenie brušného previsu

Abdominoplstika (Odstránenie brušného previsu) 

Abdominoplastika je vážnejší chirurgický zákrok pri ktorom sa odstraňuje nadbytok kože a tuku zo strednej a dolnej časti brucha, napínajú sa svaly brušnej steny. Táto procedúra môže dramaticky zmeniť vzhľad „prevísajúceho brucha“. Treba však mať na pamäti, že pri operácii vzniká trvalá jazva, ktorá v závislosti od rozsahu pôvodného problému ako aj rozsahu operácie môže siahať z jedného boku na bok druhý.

Pre koho je abdominoplastika určená?

Najvhodnejší kandidát na abdominoplastiku je žena alebo muž, ktorý má relatívne dobrú postavu, ale je nespokojný s veľkým množstvom tuku a voľnou kožou brucha, pričom diéta alebo cvičenia nezaberajú. Operačný zákrok čiastočne rieši aj natiahnuté svaly a kožu u žien po tehotenstve. Tiež je možno upraviť stratu elasticity kože u starších pacientov ktorí majú miernu nadváhu..

Pre koho nie je?

Pacient ktorý má v úmysle radikálne znížiť svoju hmotnosť by mal odložiť operáciu. Takisto ženy, ktoré plánujú v budúcnosti tehotenstvo by mali počkať, pretože vertikálne svaly ktoré sa spevňujú počas operácie sa môžu rozostúpiť počas tehotenstva. Ak máte jazvy po predchádzajúcej brušnej operácii , tieto jazvy sa môžu po operácii neobvykle zvýrazniť.

Aké sú riziká?

Ako každá operácia aj abdominoplastika je spojená s rizikom, a určité komplikácie môžu sprevádzať aj tento operačný zákrok.

        Pooperačné komplikácie ako je infekcia a tvorba krvných zrazenín sú zriedkavé, ale môžu sa vyskytnúť. Prípadné nedokonalé hojenie jazvy môže vyžadovať ďalšiu operáciu. Fajčiar by mal prestať fajčiť nakoľko fajčenie môže zvýšiť riziko vzniku komplikácií a predĺžiť hojenie.

Plánovanie operácie

Pri úvodnej konzultácii plastický chirurg vyhodnotí Váš zdravotný stav, určí množstvo tuku v oblasti brucha a starostlivo zhodnotí tonus kože.

        Z plastickým chirurgom sa otvorene porozprávajte o Vašich očakávaniach. Plastický chirurg Vám vysvetlí Vaše alternatívy a s tým spojené obmedzenia a riziká.

        Napríklad , ak rozloženie tuku je limitované len na oblasť v okolí pupka, môže tento stav vyžadovať menej náročnú operáciu ktorú nazývame parciálna abdominoplastika. Niekedy môže byť pre Vás väčším prínosom kombinácia parciálnej alebo kompletnej abdominoplastiky a liposukcie na odstránenie tuku z oblasti bokov, aby sa tak zlepšila kontúra tela. Inokedy je možné dosiahnuť lepší výsledok len samotnou liposukciou.

        Vždy Vám však plastický chirurg odporučí procedúru ktorá je najvhodnejšia pre Vás, a ktorou je možné dosiahnuť čo výsledok čo najbližší k želanému tvaru tela.

Príprava na operáciu

Váš plastický chirurg Vám poskytne konkrétne informácie ako sa pripraviť na operáciu. Ak fajčíte, prerušte fajčenie na obdobie aspoň jedného až dvoch týždňov pred operáciou a nepokračujte aspoň dva týždne po operácii. Nevystavujte sa nadmernému slnku, takisto sa vyhnite prehnanej diéte pretože oba tieto faktory môžu znížiť Vašu schopnosť hojenia. Ak Vám pred operáciou vznikne opar alebo iná infekcia, operácia môže byť odložená.

        Po operačnom zákroku by ste si mali zabezpečiť odvoz, ako aj pomoc u Vás doma počas niekoľkých dní po opustení nemocnice.

Typ anestézie

Váš doktor Vám odporučí celkovú anestéziu, počas ktorej budete spať.

Operácia

Kompletná abdominoplastika väčšinou trvá od dvoch do piatich hodín v závislosti od rozsahu operácie. Parciálna abdominoplastika trvá hodinu až dve.

        Vo väčšine prípadov, rez siaha od jedného boku po druhý bok tesne nad pubickou oblasťou. Druhý rez sa robí na uvoľnenie pupka od okolitého tkaniva. Pri parciálnej abdominoplastike je rez kratší, a pupok nie je nutné posunúť, ale ťahom kože môže získať nepravidelný tvar.

        Ďalej nasleduje uvoľnenie kože od brušnej steny až po rebrové oblúky a zdvihnutie kožného laloka aby sa odkryli vertikálne svaly brušnej steny. Svaly sa napnú vzájomným priblížením a zafixujú do novej polohy. Takto sa zabezpečí priamejší tvar brušnej steny a zúži oblasť drieku.

        Kožný lalok sa natiahne smerom nadol a nadbytočná koža sa odstráni. Vytvorí sa nový otvor pre pupok ktorý sa prišije na nové miesto. Na záver sa koža v mieste rezu zošije a prekryje sterilným krytím. Pooperačne môžu byť dočasné vyvedené drény ktoré odsávajú z operačného poľa nadbytok tekutín.
        Pri parciálnej abdominoplastike sa koža uvoľňuje len medzi miestom rezu a pupkom. Kožný lalok sa natiahne smerom nadol, nadbytok kože sa odstráni a lalok sa prišije späť.

Po operácii

Niekoľko dní po operácii môže byť vaše brucho opuchnuté, môžete pociťovať bolesť a nepríjemné pocity ktoré je možné zmierniť liekmi. Aj keď sa niekoľko dní nebudete môcť vystrieť, mali by ste začať chodiť čo najskôr po operácii. Povrchové stehy Vám plastický chirurg odstráni približne po dvoch týždňoch.

Návrat do normálu

Môže trvať týždne až mesiace kým sa budete cítiť ako predtým. Ak sa operácia uskutoční v dobrej fyzickej kondícii s pevnými brušným svalmi, rekonvalescencia po abdominoplastike bude o to rýchlejšia. Niektorí pacienti sa vrátia do práce po dvoch týždňoch, iným to trvá 3 až 4 týždne.

        Cvičenie Vám pomôže k lepšiemu hojeniu. Aj pacienti ktorí nikdy predtým necvičili a začnú s cvičením na zmenšenie opuchu, zmenšia riziko vzniku krvných zrazenín a zlepšia tonus svalov. Treba sa však vyhnúť nadmernému cvičeniu kým sa necítite komfortne.

        Jazvy môžu byť viditeľné, alebo sa môžu zhoršiť prvých 3 až 6 mesiacov, kým ešte zrejú, ale toto je normálne. Očakávajte deväť mesiacov až rok pokiaľ sa jazvy stanú plochými a vyblednú. Aj keď jazvy nikdy nezmiznú úplne, jazva bude schovaná pod spodnou bielizňou alebo plavkami.

Váš nový vzhľad

Abdominoplastika, či už parciálna alebo kompletná má výborné výsledky u pacientov s oslabenou brušnou stenou a nadbytkom kože. Vo väčšine prípadov je výsledok dlhodobý, ak dodržiavate vyváženú diétu a cvičíte pravidelne.

        Ak sú Vaše očakávania realistické a ste pripravení na konzekvencie trvalej jazvy a dlhšieho obdobia rekonvalescencie, abdominoplastika môže byť práve pre Vás.

 
Copyright (c) 2010 All rights reserved.
created: G66