MEDICO-LEIDAN, s.r.o. - ambulancia plastickej a estetickej chirurgie, Prešov

logo_medico-leidan
ico_flag_sk.png, 1,8kB ico_flag_en.png, 1,8kB ico_home.png, 1,5kB ico_sitemap.png, 1,5kB
 

MEDICO-LEIDAN, s.r.o.

ambulancia plastickej a estetickej chirurgie

Weberov dom
Konštantínova 19
080 01 Prešov
tel.: 051 771 00 27
mobil: 0905 709 472
email: nasab@medico-leidan.sk

IČO: 45 583 722
IČ DPH: SK2023043748

 

 

 

 

 
luxury.png, logo

Korekcia uší - otoplastika

Korekcia odstávajúcich uší (otoplastika)


 

Operácia odstávajúcich ušníc sa vykonáva v lokálnej anestézii. Individuálne je možne byť zákrok vykonaný aj v celkovej anestéze. Pred operáciou je potrebné len základné laboratórne vyšetrenie – krvný obraz a vyšetriť dobu krvácaia a zražania. Pred operáciou v celkovej anestézii je potrebné ešte doplniť interné predoperačné vyšetrenie.
pred operáciou po operácii

Pretože ide o estetickú operáciu, a nie akutny liečebny zákrok, preto operujeme úplne zdraveho pacienta. Úplná kontraindikácia tejto operácie neexistuje, opatrnosť pri zákroku vyžadujú osoby s chronickými ochoreniami – napríklad cukrovka, znížená zrážanlivosť krvi, náchylnosť k tvorbe keloidných jaziev...
 

Operačný zákrok


Ide o ambulantný zákrok, pacienti v deň operácie odchádzajú domov, v deň  operácie sú vhodné ľahké raňajky. Pacient prichádza s umytými vlasmi na ambulanciu. Po vyplnení potrebných formulárov (súhlas k operácii, dotazník pacienta), následne sa urobí predoperačná fotodokumentácia,  po príprave operačného poľa (umytí dezinfekčným prípravkom, obloženie uší sterilnými rúškami) sa pristupuje k podaniu lokálnej anestézie, po znecitlivení, pacient cití iba dotyk.
 

Nasleduje samotná operácia, modelácia chrupavky do optimalného tvaru, po operácii sa uši ošetria sterilnou vatovou bandážou, obväz sa fixuje elastickým obväzom. Pri prvom preväze sa skontroluje rana a znova sa ošetrí sterilne. Elastická bandáž je dôležitá nosiť minimálne 2 týždne a potom stačí pevná čelenka do mesiaca, hlavne na noc. Bolestivosť po výkone je veľmi individuálna, vždy je zvládnuteľná analgetikami, po 1-2 dňoch úplne ustupuje. Pacientov kontrolujeme druhý deň po operácii, 7. a 14. Deň. Pacient je poučený o domácom ošetrovaní.
 

Pacienti


Často krát sú pacientmi deti, je nevyhnutná spolupráca s dieťaťom, je potrebne dieťa pravdivo informovať o mierne bolesti, súviciacej s operáciou. Deti si začínajú všímať odstávajúce uši a vnímať to ako problém vo veku 5-6 rokov, vtedy je táto operácia najvhodnejšia. U detských pacientov sa samozrejme operuje len so súhlasom rodičov. Inak však táto operácia nie je nijako vekom obmedzená, môžu ju podstúpiť deti takisto ako dospelí.
 

Pri pohľade spredu je len veľmi málo ľudí, ktorý majú symetrické ušnice, väčšinou je medzi ľavou a pravou určitý rozdiel. Takisto po operácii je nepravdepodobná úplná symetria, o to však ani nejde. Úspechom hodnotíme operáciu, ak rozdiel po definitívnom zahojení je do 3 mm. Zriedka sa stane, že sú pacienti nespokojní s výsledkom, vtedy je potrebná reoperácia a opakovať v podstate celý výkon..

 

 
Copyright (c) 2010 All rights reserved.
created: G66