MEDICO-LEIDAN, s.r.o. - ambulancia plastickej a estetickej chirurgie, Prešov

logo_medico-leidan
ico_flag_sk.png, 1,8kB ico_flag_en.png, 1,8kB ico_home.png, 1,5kB ico_sitemap.png, 1,5kB
 

MEDICO-LEIDAN, s.r.o.

ambulancia plastickej a estetickej chirurgie

Weberov dom
Konštantínova 19
080 01 Prešov
tel.: 051 771 00 27
mobil: 0905 709 472
email: nasab@medico-leidan.sk

IČO: 45 583 722
IČ DPH: SK2023043748

 

 

 

 

 
luxury.png, logo

Modelácia prsníkov

Modelácia prsníkov je chirurgický zákrok vyžadujúci celkovú anestezú. Počas operácie sa ovisnuté prsia zodvihnú do požadovanej polohy, prípadne modelujú, čo je vždy individuálne. Zmenšením ochabnutej kože sa tvar upraví a spevní celý prsník. Zákrok podľa náročnosti trvá 90 min.až 3 hodiny, nie je rozhodujúci čas ale estetický výsledok. Hospitalizácia trvá 1 deň, návrat do práce je možný za 7 – 14 dní, cvičenie, alebo väčšia záťaž sa odporúča asi za 6 týždňov. Podľa náročnosti zákroku sú samozrejme možne krvné podliatiny a opuch, čo je bežnom pooperačnou reakciou väčšiny chirurgický zákrokov.   Pri bežnej starostlivosti sa však rýchlo stratia, dôležitou súčasťou pooperačnej starostlivosti je mäkka elastická podprsenka, ktorá prsia fixuje v požadovanej polohe, spevňuje (tým chráni) pri pohybe a spánku.

Prsia sú tvorené tkanivom žľazy, väzov a tuku. Tvar a veľkosť je vždy individuálne, pričom prirodzená asymetria je aj ľavým a pravým prsníkom. Horná hranica prsníka vzhľadom na individuálny tvar je len odhadovaná v oblasti okolo 3.rebra. spodná hranica je v pod prsnej ryhe, obyčajne v oblasti 6.rebra. vývoj hrude je ukončení okolo 16-18 roku veku. Pozvoľne zmeny tvaru či veľkosti prebiehajú počas života vplyvom menštruačné cyklu, tehotenstva, laktácie, klimaktéria, fyzickej záťaže, genetických predispozícií  a podobne. Mení sa pružnosť kože, veľkosť žľazy, postavenie bradaviek.

Zväčšenie prsníkov sa robí po dovŕšení 18 roku iba pri závažných zdravotných problémoch skôr. V týchto prípadoch dáva súhlas k operácií zákonný zástupca maloletej po dôslednej konzultácií s lekárom.

Ptóza

Je dôsledkov výrazného zníženia hmotnosti prsníka (zníženie objemu tuku či žľazového tkaniva). Delíme ju do 3 stupňov:

  • Mierna ptóza: ak pokles prsníka kedy je bradavka bližšie k úrovní podprsnej  ryhy, hovoríme o mierne ptóze.
  • Stredne ťažká ptóza: je vtedy ak pokles bradavky je do 3 cm pod podprsnou ryhou.
  • Ťažká ptóza: Ak je pokles bradavky je viac ako 3 cm pod podprsnou ryhou.

Tvary prsníkov

  • Semi-kruhový: Typický tvar mladých belošských a ázijských žien horizontálna línia je asi 12cm, vertikálna 11 cm.
  • Valcové prsia: Ovisnuté prsia s rozšírenou vertikálnou líniou.
  • Pedicle prsia: Typické pre černošské ženy, kedy základňa pripojená k hrudi, je užšia ako horizontálna línia previsajúcej časti.
 
Copyright (c) 2010 All rights reserved.
created: G66