MEDICO-LEIDAN, s.r.o. - ambulancia plastickej a estetickej chirurgie, Prešov

logo_medico-leidan
ico_flag_sk.png, 1,8kB ico_flag_en.png, 1,8kB ico_home.png, 1,5kB ico_sitemap.png, 1,5kB
 

MEDICO-LEIDAN, s.r.o.

ambulancia plastickej a estetickej chirurgie

Weberov dom
Konštantínova 19
080 01 Prešov
tel.: 051 771 00 27
mobil: 0905 709 472
email: nasab@medico-leidan.sk

IČO: 45 583 722
IČ DPH: SK2023043748

 

 

 

 

 
luxury.png, logo

Blefaroplastika

Korekcia-lifting horných viečok

Horné viečka začínajú obyčajne ovísať v tretej dekáde života, avšak už v mladosti sa môžu objaviť nadmerné uloženia tuku na horných aj dolných viečkach, ktoré vydúvajú viečka a spôsobujú starší a smutnejší vzhľad. Tieto zmeny zmierňuje, lebo odstraňuje operácia viečok - tzv. blepharoplastika.
Na horných viečkach sa odstraňuje prebytočný pruh kože, časť uvoľneného svalu pod viečkom a usadenina tuku na typických miestach. Na dolných viečkach , takisto, ako na horných, sa odstraňuje pásik kože, svalu  nadbytočný tuk. Na dolných viečkach sa odstraňuje kože oveľa menej, konzervatívnejšie, by sa predišlo nežiadúcemu ťahu na dolné viečka . Dôležité je odstrániť prebytočný tuk zo všetkých miest, kde je akumulovaný. Tieto miesta sú presne definované, na horných viečkach sú dve, na dolných tri, až štyri.


 

Pre koho je zákrok vhodný?

Blepharoplastika( operácia viečok) je vhodná pre ženy j mužov, podstupujú ju všetky vekové kategórie. Pri dodržiavaní správneho technického postupu a detailnom prevedení táto operácia osvieži a omladí celú tvár. Je to operácia častá, čím ďalej, tým viac a vývoj napovedá, že o desať, dvadsať rokov bude ovisnutá koža na viečkach javom zriedkavým, ako napríklad nezafarbené šedivé vlasy žien v súčasnosti.
Príznaky zmienené vyššie začínajú spravidla pomaly vznikať po30. roku života, ale len zriedkakedy sa operácia uskutoční pred 35. rokom života. Je málo žien a mužov, u ktorých by  operácia vykonaná po 45.roku života nemala výrazný výsledok, ktorý vydrží asi 7-12 rokov. Operácia sa dá opakovať, ale nie je dobré ju robiť viac , než dvakrát v živote.

Pred operáciou, konzultácia, objednanie termínu

Operácii by mala predchádzať konzultácia, na ktorú je nutné sa objednať telefonicky. Ak  je pre Vás problém na konzultáciu prísť, je možné , hlavne pri operáciách horných viečok vykonať „konzultáciu“ zaslaním fotografie cez internet, alebo je možné objednať sa priamo na termín zákroku. Konzultácia je potom uskutočnená tesne pred zákrokom. Obidva spôsoby znamenajú riziko nedorozumenia a sú núdzovým riešením.
U zdravého človeka operácia nevyžaduje zvláštnu prípravu ani vyšetrenie. Štrnásť dní pred zákrokom nie je dobré užívať lieky obsahujúce acetylsalicyl.(Acylpyrín, Anopyrin, Warfarín).
Opatrne zvážiť túto potrebu u pacientov užívajúcich lieky obmedzujúce krvnú zrážanlivosť. Menej vhodné je tiež operovať v čase 3dni pred a po začiatku menštruácie. Operácia sa vykonáva počas celého roka.

Ako sa zákrok uskutočňuje?

Zákrok sa vykonáva väčšinou ambulantne v lokálnom znecitlivení. Na zákrok nie je vhodné prísť nalačno a smädný. Okrem injekcie je zákrok celkom bezbolestný, dobre znášaný a trvá asi hodinu pri horných viečkach, a do 2 hodín pri dolných viečkach. Podstatou zákroku je odstránenie kožného nadbytku na viečkach a v odôvodnených prípadoch aj odstránenie tukových teliesok. Jazvy  sú v záhybe kože nad horným viečkom, a  tesne pod líniou mihalníc na spodnom viečku. Po operácii pacient odchádza do domáceho ošetrenia cca hodinu po zákroku. Je to operácia málo zaťažujúca pacienta, lieky proti bolesti pacienti užijú skôr výnimočne. Miesta rezov má pacient pri odchode z ambulancie prelepené cca pol centimetrovými pásikmi, takže normálne vidí. Stehy vyberáme u žien na 5.deň, u mužov  po týždni od zákroku. Po operácii horných viečok pretrváva opuch  a  hematóm cca do 7.dní., po operácii dolných viečok cca do 14. dní.

Pooperačný priebeh a doporučenie

Po operácii sa takmer vždy vytvoria modriny, ktoré môžu byť až tmavomodré a okolo celého oka. Modriny postupne miznú zväčša po 14. dňoch. Po tejto dobe vyzerajú oči celkom prirodzene a stav je možné prirovnať k podráždeniu oka , ako napríklad pri zápale spojiviek. Ako prevencia modrín- hematómov, opuchov  pre hladký priebeh hojenia je veľmi dôležitý kľud , zvýšená poloha v polosede,  hlavne v prvých hodinách po zákroku.
Po operácii si preto naplánujte 48 hodín odpočinku s očami zväčša zatvorenými. Na oči sa v tomto čase prikladajú studené obklady. O domácej starostlivosti vás bude lekár informovať. Opuchy môžu byť nesúmerné a to vedie k dočasne nesúmernej polohe jaziev. Operácia má len výnimočne akútne komplikácie.
V prípade, že vás modriny spoločensky neobmedzujú, je možné nastúpiť do práce na 5.deň po zákroku(výnimočne s ťažkosťami na 3. deň).Spoločenské obmedzenie vzhľadom  na doznievajúce hematómy trvá asi 14 dní. Okolo 10. pooperačného dňa sa môžu začať jazvy sťahovať a tvrdnúť. Je to prirodzená fáza procesu vyzrievania jazvy, ktorá po určitom čase sama ustúpi.
Toto obdobie možno výrazne skrátiť masážami a použitím špeciálnych krémov na jazvy obsahujúcich silikón.

 
Copyright (c) 2010 All rights reserved.
created: G66